DekorasyonGenel

Bahçe Dekorasyon Ürünleri

Havaların güzelleşmesiyle beraber bahçe kullanımı ve düzenlemeleri daha fazla tercih edilir. Bahçe dekorasyon ürünleri kendi tarzınıza ve zevkinize uygun olarak tercih edeceğiniz ürünlerden meydana gelir. Rengarenk çiçeklerden oluşan bir bahçe için mevsiminde aldığınız çiçekleri bahçenize ekebilirsiniz.

Çiçeklerinizi saksıya ekerek bahçenizin farklı yerlerine de yerleştirebilirsiniz. Doğal tarım uygulamalarının desteklendiği günümüzde küçük bir alanda bile kendi sebze veya meyvenizi yetiştirme şansınız bulunur. İlkbahar aylarına çilek, yaza doğru domates, biber, salatalık veya çeşitli yeşillikler en küçük toprak alanında veya saksıda yetiştirilebilir.

 

Bahçe Dekorasyon Renkli Lastik Saksı
Bahçe Dekorasyon Renkli Lastik Saksı

 

Özellikle çocuklarınızla keyifli vakit geçirmenize ve sebze ve meyvelerin nasıl yetiştirildiğini görmelerine fırsat sunar. En güzel öğrenme şekli olan hayatın içine katılma fırsatıyla çocuklarınız için iyi bir örnek olabilirsiniz.

Bunun yanında sadece keyifli vakit geçirebileceğiniz çiçeklerden oluşan ve rahatlama alanı olarak kullanabileceğiniz bir bahçe tasarımı da yapmanız mümkündür. Ahşap, plastik veya taşlardan bahçenize süslemeler ve oturma alanları dekore edebilirsiniz.

 

Bahçe Dekorasyon Led Işıklı Saksı
Bahçe Dekorasyon Led Işıklı Saksı

 

Ahşap Bahçe Dekorasyon Ürünleri

 

Ahşap Bahçe Dekorasyon Ürünleri
Ahşap Bahçe Dekorasyon Ürünleri

 

Ahşap bahçe dekorasyon ürünlerinin başında masa, sandalye, bank ve salıncaklar ön planda yer alır. Kuş evleri, ahşap saksılar, ahşap çitler kullanılarak bahçenizi bölümlere ayırabilirsiniz. Farklı görselde ahşap malzemelerle bahçenizi süsleyebilirsiniz. Ham ahşaptan aldığınız malzemeleri zevkinize göre boyayarak bahçenizde rahatlıkla kullanırsınız.

Ahşap ürünler uzun yıllar dayanıklı ve hava koşullarına uyumlu olması sebebiyle bahçe malzemesi olarak en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Aileniz ve dostlarınızla keyifli yemekler yiyebileceğiniz bir alan sunar.

 

Ahşap Bahçe Dekorasyonları
Ahşap Bahçe Dekorasyonları

 

Salıncaklar hem çocukların hem de büyüklerin çok sevdiği ürünler arasında bulunur. Bahçenizin büyüklüğüne uygun olarak dilediğiniz malzemelerle görüntüsünü ve işlevini değiştirebilirsiniz. Ahşap çitler, ahşap saksılar, ahşap oyun evleri de bu alternatifler arasında sayılabilir.

 

Ahşap Bahçe Dekorasyon Ürünleri Salıncak
Ahşap Bahçe Dekorasyon Ürünleri Salıncak

 

Bahçe Dekorasyon Objeleri

 

Bahçe Bisiklet Dekorasyon
Bahçe Bisiklet Dekorasyon

Bahçe dekorasyon objeleri renkli saksılar, çiçekler, özel tasarım ışıklar, büyük bahçe bibloları ve kendi hazırladığınız malzemelerden oluşabilir. Evlerde eskiyen tencere, çaydanlık, ayakkabı, lastik ve hatta küvet bile yeniden değerlendirilerek kullanılmaktadır. Sizin yaratıcılığınız sayesinde bahçeniz farklı bir alana dönüşebilir.

Bahçe de kullanılan cüceler, ördek, kaplumbağa ve kurbağa gibi aksesuarlar hem renk katar hem de bahçenize bir tarz kazandırır. Büyük çitlere sarmaşık bitkilerini veya gül, yasemin gibi hoş kokulu çiçekleri sardırarak mis kokular arasında çay, kahve keyfi yapabilirsiniz.

 

Bahçe Dekorasyonu Eşekli Saksı
Bahçe Dekorasyonu Eşekli Saksı

 

Çok büyük paralar harcamanıza gerek kalmadan kendin yap projeleriyle bahçenizi süsleyebileceğiniz gibi hazır almayı da tercih edebilirsiniz. Her iki durumda da size özel olan bir alan yaratmış olursunuz.

 

Bahçe Ahşap Tren Dekorasyonu
Bahçe Ahşap Tren Dekorasyonu

 

Taşlarla Bahçe Dekorasyonu

 

Bahçe Taş Dekorasyonu
Bahçe Taş Dekorasyonu

 

Taşlarla bahçe dekorasyonu son yıllarda görsel olarak çok tercih edilmektedir. Bahçenizde çok fazla çaba sarf etmeden hoş bir görüntü elde etmenin en kolay yoludur. Küçük bir bahçeniz varsa yerlere doğal taşlardan döşeyerek ve aralarına birkaç saksı koyarak güzel bir alan elde etmeniz mümkündür.

 

Piyano Şelale Bahçe Dekorasyon
Piyano Şelale Bahçe Dekorasyon

 

Büyük bir bahçeye sahipseniz bahçenizin bir kısmına taşlardan yapacağınız bir havuzla hem kuşların su içeceği bir alan yaratırsınız hem de manzara sahibi olursunuz. Havuzun etrafını taşlarla çevirip yürüme yolu yapabilirsiniz. Bir diğer seçenek de deniz kıyısından topladığınız taşlarla yerleri beton kaplamak olabilir. Beton kullanarak kendi saksılarınızı yapıp üzerini taşlarla dekore edebilirsiniz.

Lavanta her daim hoş kokusuyla bahçelerin vazgeçilmez çiçekleri arasındadır. Doğal bir görüntü için bahçenizin bir kısmına lavanta ekip etrafını taşlarla kaplarsanız temmuz ayından ağustos ayına kadar mis gibi kokular eşliğinde bahçe keyfi yaşama imkânınız olur.

 

Ahşap Bahçe Dekorasyon Düzeni
Ahşap Bahçe Dekorasyon Düzeni

 

Bahçe Dekor Süsleri

 

Ahşap Saksı Modeli
Ahşap Saksı Modeli

 

Bahçe dekor süsleri hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz kadar çok çeşite sahiptir. Metal, ahşap ya da plastikten üretilen renkli saksılar, kuş havuzları, çiçek, kelebek veya böcek motifli toprağa sabitlenen çim süsleri, sevimli seramik biblolar, cam eşyalar, ışıldaklar, güneş enerjisiyle çalışan lambalar gibi birçok çeşit sayılabilir.

 

Bahçe Dekorasyon Lastik Saksı
Bahçe Dekorasyon Lastik Saksı

 

Bahçe dekor süslerini kendi zevkinize ve size özel parçalardan seçerek kendinizi rahat hissedeceğiniz bir alan yaratabilirsiniz. Yaratıcılığınız ve enerjinizle çok maliyetli olmayan tasarımlara imza atabilirsiniz.

 

 

Hüner Çelik

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status