SaçSaç BakımıSaç Modelleri

Çilek Kırmızısı Saç Boyası

Dikkat çekici ve havalı bir renk olan çilek kırmızısı saç rengi, son zamanlarda kadınların yaptırmak istediği renklerden biridir.

Özellikle beyaz tenlilere bir hayli yakışan bu rengi sevdiniz mi adeta müptelası olacaksınız ve bırakamayacaksınız. Sizlere bu yazımda etkili ve olumlu yorumlara sahip çilek kırmızısı saç boyası önerilerinde bulunacağız.

Bugün sizlere iki adet çilek kırmızısı saç boyasından bahsedeceğiz.

 

Sea Color Çilek Kırmızı 5/65 Numaralı Boya

 

Sea Color Çilek Kırmızı 565 Numaralı Boya
Sea Color Çilek Kırmızı 5/65 Numaralı Boya

 

Sea Color Çilek Kırmızısı 5/65 numaralı boya, içerisinde bulunan zeytinyağı ile ışıl ışıl parıldayan çilek kırmızı saçlara sahip olmanızı sağlar. Ayrıca beyaz saçları kapamada etkili boyalardan biridir.

Kutu içerisinde 2 krem boya bulunur. Bir tanesi krem boya, diğeri ise saç bakım kremidir.

Sea Color parlak, kalıcı ve canlı bir çilek kırmızı rengini elde etmenize yardımcı olur.

Çilek Kırmızısı Saç Rengi ve modellerini görmek için aşağıda ki linke tıklayın!

Çilek Kırmızısı Saç Rengi Tonları ve Modelleri

Akos Çilek Kırmızısı Saç Boyası

 

Akos Çilek Kırmızısı Saç Boyası
Akos Çilek Kırmızısı Saç Boyası

 

Akos 7.52 Çilek Kırmızısı Saç Boyası kutu içerisinde krem + 20 volume oksidan ile birlikte bulunur. 20,30,40 volume krem peroksit ile krem boyayı karışım oranı 1:1 olacak şekilde karıştırılır. En iyi açıcı 40 volume peroksit krem kullanılarak yapılandır.

Evde Akos Çilek Kırmızısı saç boyası ile çilek kırmızısı saç elde etmek için hazırlık, uygulama ve onarıcı aşamaları ile çilek kırmızısı saça sahip olabilirsiniz.

 

Çilek Kırmızı Saç Rengi
Çilek Kırmızı Saç Rengi

 

Akos Çilek Kırmızısı Saç Boyası Nasıl Uygulanır

 

Hazırlık evresi: 1.Boyama: Karışım oranı 1:1 olacak şekilde 20 volume peroksit ile krem boyayı karıştırın. 2.Boyama: Tekrar 1:1 oranla 30 volume peroksit ile krem boya karıştırılır. 3.Açıcı: En iyi açıcı olan 40 volume peroksit ile 1:1 ölçüde karıştırınız.

Uygulama evresi: Başlamadan önce, boya öncesinde saçlar şampuanla yıkanmış ve kuru olmalıdır. İlk olarak, hazırladığınız karışımı saç kökünden 2 cm’den saçın uçlarına doğru karışımı güzelce sürüp yaklaşık 20 dakika kadar bekleyin. 20 dakikanın ardından bu sefer de saç diplerine uygulayıp 15 dakika bekleyin. Son olarak, saçınıza güzelce yedirip daha sonra yıkayınız.

 

Çilek Kırmızı Saç Renkleri
Çilek Kırmızı Saç Renkleri

 

İkinci olarak, uzamış saç köklerine elde edilen karışımı sürüp 20 dakika bekleyiniz. Daha sonra saç uçlarına ve boyuna doğru uygulayıp ortalama 10 dakika değin bekleyiniz. Ardından saça yayıp durulama işlemine geçiniz.

Son olarak, bu aşamada açma işlemi yapılacaktır ve bunun için 45 dakika beklemeniz gerekmektedir. Burada ilk olarak, hazırladığınız karışımı uzamış saç köklerine uygulayıp 35 dakika beklemek ve sonrasında saç uçları ve boyuna sürüp 10 dakika bekleyiniz. 45 dakikanın ardından tüm saçınıza yayıp saçınızı yıkayınız.

 

Çilek Kırmızısı Saç Rengi
Çilek Kırmızısı Saç Rengi

 

Onarma evresi: Son aşama olan onarma aşamasında saça uygulanmış karışımı az miktar su ile tüm saça yedirip ardından saçınızı yıkayınız. Sonrasında şampuanla durulayın ve uygulamaya devam edin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status