Sağlık

Anestol Krem Nedir, Ne İşe Yarar?

Anestol krem nedir, ne için kullanılır, vajinaya sürülür mü? Anestol krem basur için kullanılır mı, geciktirici olarak kullanılır mı? benzer soruların yanıtlarına ağırlık verdiğimiz içeriğimize göz atın ve bu krem hakkında tüm detayları öğrenin.

 

İçindekiler

Anestol Krem Nedir?

Anestol Krem Nedir
Anestol Krem Nedir

Yardımcı maddeleri metil paraben, propil paraben, polietilen glikol 1500, polietilen glikol 6000, propilen glikol ve etkin maddesi %5 lidokain içeren Anestol krem,  beyaz renkte homojen, kıvamlı pomaddır. Bu krem, lokal anestezikler ile antiprutikler grubuna dahil bir ilaçtır.

 

Anestol Pomad Krem Ne İşe Yarar?

Anestol Pomad Krem Ne İşe Yarar
Anestol Pomad Krem Ne İşe Yarar

Cilt ve mukozanın yüzeysel yanıkları, çeşitli sebeplere bağlı gelişen kaşıntılar, anüs, göğüs ucu, dudak çatlakları ve ağrıları, soluk borusu içerisine tüp yerleştirilmesi işlemi esnasında anestezik kaydırıcı olarak kullanılır.

 

Anestol Krem Nasıl Kullanılır?

Anestol Krem Nasıl Kullanılır
Anestol Krem Nasıl Kullanılır

Doktorunuz size önerdiği şekilde Anestol kremi kullanmanız tavsiye edilir. Ancak genel olarak kullanımı ise, uygulama yapılacak bölgeye sürülüp iyice yedirilmelidir.

Bu krem günde birkaç defa uygulanabilir, fakat tek seferde uygulanan dozu 5 gramı aşmaması gerekir. Günlük olarak 17-20 gr kadar kullanılmalıdır.

 

Anestol Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anestol Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
Anestol Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler
  • Sepsis geçiriyorsanız veya kremi uyguladığınız bölgedeki mukoza hasar gördüyse ilacı dikkatli kullanın.
  • Herhangi bir alerjiniz varsa ya da kremin etkin veya yardımcı maddelerine karşı alerjiniz varsa, kremi kullanmadan önce bu durumu doktorunuza bildirin.
  • Önerilen dozda kullanılması tavsiye edilir. Çocuklarda, yaşlılarda ve açık yarada daha dikkatli kullanın.
  • Anestol kremi göze temas ettirmekten kaçının. Temas edilmesi durumunda bol suyla yıkayın.
  • Ciddi kalp rahatsızlığınız varsa, bu krem kalp ritm bozuklukları, nefes alma zorluğu, koma ve hatta ölüme yol açabilir.
  • Kremin sürüleceği bölgede enfeksiyon varsa, bu kremle birlikte başka bir ilacı kullanmanızı doktorunuz isteyebilir.
  • Bu kremi kullanmadan önce kötü huylu tümörünüz olup olmadığı belirlenmelidir.
  • Kremi hemoroid için kullanmanıza rağmen, makatta kanama ve tahriş olursa kremi kullanmayı sonlandırın.
  • Porfiri olan hastalara başka alternatif verilmelidir.

Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü
Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü

Kadınlarda vajina kuruluğu nedeniyle cinsel ilişki sırasında ağrı, acı veya zorlanma olabilir. Vajina kuruluğu yanında, vajinusmus da bu tür şikayetleri ortaya çıkartabilir. Özellikle ilk gece korkusunu yenmek için Anestol kremden yararlanılabilir. Detaylı bilgi için anestol pomad cinsel ilişkide nasıl kullanılır içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Anestol krem, kadınlarda vajina çevresine sürülebilir. Nohut büyüklüğünde sürülmesi yeterlidir. Ancak uygulama esnasında vajina içine sürmemeye dikkat edilmelidir.

 

Anestol Krem Basur İçin Kullanılır Mı?

Anestol Krem Basur İçin Kullanılır Mı
Anestol Krem Basur İçin Kullanılır Mı

Anestezik etkisi sayesinde yani uyuşturucu özelliği olduğundan birçok rahatsızlıkta anestol krem kullanılabilir. Basur (hemoroid) gibi ağrılı durumlarda anüs çevresine sürülerek, bölgesel uyuşukluk sağlanır ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olur.

 

Anestol Krem Geciktirici Olarak Kullanır Mı?

Anestol Krem Geciktirici Olarak Kullanır Mı
Anestol Krem Geciktirici Olarak Kullanır Mı

Anestol krem, erkeklerde cinsel ilişki sırasında boşalmayı geciktirerek daha uzun ve keyifli seks deneyimi yaşatır. Penise sürüldüğünde uyuşturucu etkisi harekete geçer ve haliyle erken boşalmanın önüne geçilmiş olunur.

Kremi kullanmadan önce penisinizi yıkayın. Ardından, Cinsel ilişkiden 10-15 dakika öncesinde kremi penis ucuna değdirmeden ince tabaka halinde masaj yaparak uygulayın. İlişkiye girmeden önce ise, penisi ıslak mendille temizleyin ya da hemen ilişkiye girilecekse prezervatif kullanmanız gerekir.

Anestol krem vajinaya sürülür mü adlı içeriğimiz için linke tıklayın.

Ayrıca anestol pomad geciktirici krem haricinde alternatif olarak Emla krem ve Lidestol kullanılabilir. Bunlara ek olarak, geciktirici jeller ve spreyler de denenebilir.

Hüner Biber

16 Mayıs 1993 yılında Rize'de doğdum. 2020 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldum. Okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven biri olarak güncel ve trend olan konuları sizinle paylaşacağım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status