CinsellikSağlık

Anestol Krem Vajinaya Sürülür Mü

Anestol krem genital bölgeye ve makata sürülür mü? Kaç dakikada uyuşturur? Anestol cinsellikte kullanılır mı, cinsel ilişkide kullananlar yorumları ve fazlası için yazımıza göz atın.

 

İçindekiler

Anestol Krem Genital Bölgeye Sürülür Mü?

Anestol Krem Genital Bölgeye Sürülür Mü
Anestol Krem Genital Bölgeye Sürülür Mü

 

Lokal anestezik etkisi sayesinde ağrılı cinsel ilişki öncesi vajina etrafına sürülebilir. Özellikle ilk gece korkusunu yenmek için bu kremin kullanılması tavsiye edilir.

Ancak vajina içine krem sürmekten kaçının. Mantar, enfeksiyon ve kaşıntı gibi birçok sonuçlara yol açabilir. Bu sebeple, genital bölgenin sadece su ile yıkanması tavsiye edilir.

 

Anestol Cinsellikte Kullanılır Mı?

Anestol Cinsellikte Kullanılır Mı
Anestol Cinsellikte Kullanılır Mı

 

Tüy alma, epilasyon, lazer gibi işlemler öncesinde uygulandığında sürülen bölgeyi uyuşturarak, işlem sırasında herhangi bir acı hissedilmemesini sağlar. Ayrıca hem kadınlarda hem de erkeklerde cinsellikte kullanımı bulunuyor. Erkeklerde erken boşalmayı önlemek için, kadınlarda ise vajina kuruluğundan dolayı ağrılı cinsel birlikteliği gidermek için bu krem kullanılabilir.

Anestol pomad cinsel ilişkide erkeklerde kullanımı, penis alt kısmına ince tabaka halinde uygulanıp 15-20 dakika beklenmesi gerekir. İlişkiye girmeden önce penis ıslak mendille temizlenmelidir ya da hemen ilişkiye girilecekse, vajinayı yakmaması için prezervatif kullanılmalıdır. Kadınlarda ise, vajina içi hariç vajina çevresine uygulanarak daha konforlu seks deneyimi yaşanabilir.

 

Anestol Pomad Cinsel İlişkide Kullananlar

Anestol Pomad Cinsel İlişkide Kullananlar
Anestol Pomad Cinsel İlişkide Kullananlar
  • “Ben de evlendiğimin üçüncü günü vajinismus için doktora gittim. Doktor bana da anestol krem vermişti. “İlişkiden yarım saat önce vajina bölgesine kullanacaksın, o bölgeni acıya karşı duyarsızlaştıracak” dedi. Ama sadece ben değil, eşime de kullanmasını söyledi. Erkeğin kullanma sebebi ise, erken boşalmayı önlemek. Eşim çok faydasını gördü. Bende o aralar psikolojik olduğu için bir işe yaramadı. hiç de kullanmadım daha sonra. Eşime yaradı.”
  • “Anestol lokal anestezi ilacıdır. Ben de kullandım ama kasılmama engel olmadı. Kasılma beyin ile alakalı bir durumdur. Eğer cinsel birleşme oluyor ve sorun ağrılı birleşme ve kuruluk sorunuysa gleitgelen diye bir jel var, eczanelerde 8-10 liraya satılıyor. Bazıları tek kullanımlık 5-6 tüp, bazıları da büyükçe bir tüp oluyor. Onunla vajina ve penisi iyice jelliyorsun, kuruluk sorunun tamamen çözülüyor. Ağrı da hissetmiyorsun. Bu bahsettiğim ilacı bana vajinismus tedavim sırasında psikoloğum önermişti. Yan etkisi yok, reçetesiz satılabiliyor.”
  • “Ben vajinismusdum. Doktor onun için vermişti. Krem biraz yakıyor ama dayanılmayacak kadar değil. Tahriş falan yapmıyor. Bence kullan, bir dene. Belki yararlı olur.”

Anestol Krem Makata Sürülür Mü?

Anestol Krem Makata Sürülür Mü
Anestol Krem Makata Sürülür Mü

Hemoroid tedavisinde makata sürülen kremler arasında Anestol pomad krem de yer alır. Tuvaletinizi yapmadan önce ılık suya oturmadan kalkın. Ardından, bölgeyi kurulayın. Daha sonra, anüsün dışına ve içine bol miktarda kremi uygulayın. Yaklaşık 3-4 dakika bekledikten sonra dışkınızı yapın.

 

Anestol Pomad Kaç Dakikada Uyuşturur?

Anestol Pomad Kaç Dakikada Uyuşturur
Anestol Pomad Kaç Dakikada Uyuşturur

Bu kremin uygulandığı bölgeye kaç dakikada etki ettiği oldukça merak edilmiş. Kremi uyguladıktan 5 dakika içerisinde uyuşturma hissi gerçekleşir ve bu his 2 ya da 3 saat kadar etkisini devam ettirir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status