GenelSaç Modelleri

Esmerlere Yakışan Saç Renkleri Nelerdir

Her kadının aklında kendisine yakıştırdığı bir ya da birkaç saç rengi vardır. ancak bu seçimi yaparken ten rengi de göz önüne alınmalıdır. Saçların hem rengi hem de kesimi önemlidir. Saç renginin cilt rengine uygun olmasının yanı sıra kesiminin de yüz şekline uygun olması gerekiyor. Eğer esmer tenliyseniz bu yazımızda size yakışan saç renklerini bulabilirsiniz. Yazımızda esmerlere yakışan saç renkleri ve stillerini vereceğiz, bu tarzlardan kendinize uygun olanı benimseyebilirsiniz.

Bilinenin aksine esmer tenli insanlara saç rengi bulmak zor değildir. Ten renginizi göz önüne çıkarmak ya da daha açık ya da koyu tenli görünmek saçınıza yapacağınız ufak değişikliklerle mümkündür. Kendinize uygun tonda saç rengini bulursanız oldukça havalı görünebilirsiniz.

 

Esmerlere sarı saç yakışır mı
Esmerlere sarı saç yakışır mı

 

Esmer tenli kadınların ilk yaptığı hata kendine açık renkli saçların yakışmayacağını düşünmektir. Doğru alt tonu bulduğunuz takdirde açık renkleri kullanabilmeniz mümkün. Evet istediğiniz takdirde sarıyı da kullanabilirsiniz. Pek çok ünlü kadında bunun örneğini görebilirsiniz.

 

Esmerlere Yakışan Saç Renleri
Esmerlere Yakışan Saç Renleri

 

Esmerlerin kendine en çok yakıştırdığı renklerden biri de kumraldır. Mesela küllü kumral esmer tenli kadınların en çok tercih ettiği renkler arasında. Bu renk diğer cilt tonlarına da yakışsa da esmerlerde daha havalı göründüğü bir gerçektir. Kumral aynı zamanda kişiye doğallık kattığı için hem kış hem de yaz aylarında kullanılabilecek bir renktir. Doğal saç renginiz daha koyuysa kumral yaparak ombre görünümü verebilmeniz mümkün. Kumral rengini saçında kullanmak isteyenler için L’Oreal Paris Casting Creme Gloss 700 Parlak Kumral’ı tavsiye edebiliriz.

 

 

Esmerlere Yakışan Saç Rengi
Esmerlere Yakışan Saç Rengi

 

Esmer cilt tonuna sahip kadınlara en çok yakışan renklerin başında şüphesiz kahve ve tonları geliyor. Bu saç rengi size kattığı doğallığın yanı sıra oldukça da seksi gösterebiliyor. Efsanevi Kahve denilen kahve tonu en çok tercih edilenler arasında. Bunun için örnek verebileceğimiz saç boyası; L’Oreal Paris Excellence Creme 5.15 Efsanevi Kahve.

 

Esmerlere siyah dalgalı saç yakışır mı
Esmerlere siyah dalgalı saç yakışır mı

 

Siyah saç rengi, esmerlere yakışan saç renklerini anlattığımız bu yazıda mutlaka olmalıdır diye düşünüyoruz. Siyah saçlar asil gösteren saçlardır. Esmerlerin teniyle de birleşince ortaya siyahın kusursuz asaleti çıkabilir. Hem iddialı hem de çekici olan bu birleşimi mutlaka denemelisiniz. Eğer kendi saçlarınızı siyaha boyamak istiyorsanız L’Oreal Paris Excellence Creme 2 Siyah’ı deneyebilirsiniz.

 

Esmer kadınlara saç rengi önerisi
Esmer kadınlara saç rengi önerisi

 

Eğer tenim koyu ama ruhum renkli diyorsanız renkli saçları da deneyebilirsiniz. Çılgın görünümleri seven esmer kadınlar için kırmızı, gri, mavi gibi renkleri deneyebilir. Bunların haricinde dore ya da altın ışıltılarına sahip renkler çok da iç açıcı olmayabilir.

 

Esmere Yakışan Saç Renkleri İsimleri Nelerdir

 

Esmerlere giden en güzel saç renkleri
Esmerlere giden en güzel saç renkleri

 

Esmer tenli kadınlara yakışan saç renklerini şöyle sırayabiliriz;

  • Bal peteği,
  • Parlak kumral,
  • Buzlu gri,
  • Bira sarısı,
  • Fındık kabuğu,
  • Mantar kahvesi,
  • Gül kahverengi

 

Esmerlere Yakışan Saç Kesimleri

 

Esmerlere hangi saçlar yakışır
Esmerlere hangi saçlar yakışır

 

Saç kesimi yaparken saç renginizden ya da cilt tonunuzdan önce bakmanız gereken husus yüz şeklinizdir. Ancak yine de tavsiye istiyorsanız esmer tenli ünlülerden yola çıkarak saçlarını genellikle uzun kullandıklarını söyleyebiliriz. Kendinize idol olarak gösterebileceğiniz ünlülerin saç kesimlerine bakmanızda fayda olacaktır. Kıvırcık, düz ya da dalgalı fark etmez yüz şeklinizi tanıdıktan sonra istediğiniz kesimi yaptırabilmeniz mümkün.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status