Gelinlik Modelleri

Kış İçin Gelinlik Modelleri 2023

Gelin olmak, hayalindeki insanla evlenmek her genç kızın rüyasıdır. Evlenirken ister düğün yapılsın, ister sade bir nikah ya da her ikisi ayrı ayrı genç kızlar için bu çok özel günde giyilen giysi ise gelinliktir ki bugün bir düğünde bir yerine birden fazla gelinlik bile giyilebiliyor. Düğünler her ne kadar yaz aylarında yapılsa bile bazen de kış aylarında yapılabiliyor ve o zaman da kışın üşümeyecek şekilde gelinlik seçmek gerekiyor.

Kış için gelinlik modelleri noktasında önerebileceğimiz özellikle bu kış için olan kimi gelinlik modelleri ise şunlar: Derin V yakalı pelerinli gelinlik modelleri. Uzun kollu çıkarılabilir etekli U yakalı gelinlikler. Truvakar kollu gelinlikler.

 

kış için salaş gelinlik modeli
kış için salaş gelinlik modeli

 

Kış İçin Gelinlik Modelleri ve Önerileri

 

kürklü kış için gelinlik modeli
kürklü kış için gelinlik modeli

 

Balon kollu yarım balık kesim gelinlikler. Kısa pelerinli askılı gelinlikler. U yaka uzun kollu gelinlikler. İllüzyon yaka pelerinli gelinlikler. Uzun kollu pelerinli modeller. Dar kesim tüm dantel olanlar. A kesim kışlık gelinlikler. Uzun kollu kışlık modeller. Bolerolu modeller. Yandan yırtmaçlı olanlar. Payetliler, Boncuk işlemeli olanlar. Saten olanlar.

 

kabarık etekli kış için gelinlik modeli
kabarık etekli kış için gelinlik modeli

 

Kürk pelerinli modeller. Tüylü bolerolu modeller. Tamamı tül pelerinli olanlar. Çiçek motifli olanlar. Kürk bolerolu olanlar. Pelerinli kayık yaka olanlar. Kışlık klasik modeller. Balık kesim gelinlikler. Düşük omuz tüylü olan modeller. Düz kesim taşlı olan modeller. Yarım pelerinli olanlar. Hakim yaka olanlar.

 

Gelinliklerde Seçim Yapmanın İncelikleri

 

kış için kolları tüllü gelinlik
kış için kolları tüllü gelinlik

 

Kış için gelinlik modelleri seçerken modaya uygun olarak  da seçim yapılabilir ama gününün ambiyansını bozmamak adına daha romantik, daha sofistike gelinlikler seçilmeli. Aşırı dekolteden uzak durulmalı. Kişinin kendi güzelliğini ortaya çıkaracak olan modellerden yana tercihler yapılmalı.  Gelin olan genç kız gelinliği giydiği zaman içinde kuğu gibi süzülebilmeli ve gecenin tek yıldızı o olmalı.

 

 

kış için omuz dekolteli gelinlik
kış için omuz dekolteli gelinlik

 

Makyaj ve Aksesuar Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

kış için balık model gelinlik
kış için balık model gelinlik

 

Seçilen gelinliğe uygun olarak saç yapılmasına özen gösterilmeli. Yapılan saç gelinlik modeli ile tam uyumlu olmalı. Ayrıca makyajda asla aşırıya kaçılmamalı.  Seçilen küpe, yüzük gibi takılar eğer gelinlik aşırı gösterişli taşlı tüylü bir model ise kullanılmamalı ya da minimal tercih yapılmalı. Ayakkabı ise eğer gelinliğin altından görünmeyecek ise beyaz ama rahat bir model olabilir.

 

Kış İçin Gelinlik Modelleri Nasıl Seçilmelidir

 

kış için uzun etekli kabarık gelinlik
kış için uzun etekli kabarık gelinlik

 

Kış için gelinlik modeli seçerken özellikle kumaşına dikkat edilmelidir, ipek kumaşlar her zaman güzel seçimdir. En kötü ihtimalle terlerseniz dahi kumaş sayesinde terinizi emerek sizi rahatsız etmeyecektir. Öncelik olarak kıç için gelinlik modelleri seçerken kumaşa dikkat etmekte fayda olacaktır, ayrıca tüllü ve işlemeli gelinlikler tercih sebebiniz olabilir, kapalı olan gelinliğinizi ön plana çıkaracak modeller bunlardır.

 

kış için işlemeli gelinlik
kış için işlemeli gelinlik

 

Ayrıca ayakkabı seçimine de dikkat etmekte fayda var eğer karlı yada yağmurlu bir hava yok ise converse tercihi yapabilirsiniz. Topuklu ayakkabılardan ziyade bu tarz bir tercih ayağınızı acıtmamakla birlikte çok konforlu olacaktır.

 

Kış İçin Gelinlik Modelleri Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

 

kış için özel işlemeli gelinlik
kış için özel işlemeli gelinlik

 

Kış için gelinlik seçiminde bir diğer önemli konu ise şu olacaktır. Düğününüzü yapacağınız yerin açık yada kapalı olmasına göre bir gelinlik modeli tercihi yapabilirsiniz. En doğru tercihi buna göre verebilirsiniz, sırt yada omuz dekolteli bir gelinlik düşünüyorsanız kış şartlarında kapalı bir ortamdan başka bir ortam seçme şansına sahip değilsiniz.

 

kış için önü kapalı gelinlik modeli
kış için önü kapalı gelinlik modeli

 

Bu yazımızda sizlere çok farklı kış için gelinlik modeli 2020 yılına damga vuracak bir çok modeli vermeye çalıştık. Sizlerde yorum kısmına beğendiğiniz yada bu yazımızda olmasını istediğiniz gelinlik modellerini yazabilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status