Bitkisel ÇözümSağlık

Aort Damarı Genişlemesi Bitkisel Tedavisi

Aort, kalpteki kanı vücuda pompalayan bir damardır. Belirli sebeplerden kaynaklı hasar görmüş ya da yıpranmış ise, aort anevrizması (aort damarı genişlemesi) meydana gelir. Aort damarı genişlerse, genişleyen yerde damar patlaması oluşabilir. Bu da ölümcül sonuçlar doğurabilir.

Aortun göğüs bölgesindeki kısımlarında anevrizma oluşmuşsa, göğüste ağrı, öksürük, ses kısıklığı, yutma problemleri ve nefes darlığı gibi belirtiler görülür. Aort damarı genişlemesi tedavisi için cerrahi ve bitkisel yöntemler bulunuyor. Özellikle aort damarı geniş olan hastalara bitkisel olarak nasıl bir tedavi uygulanacağı üzerine duracağız.

Aort Damarı Genişlemesi Bitkisel Tedavisi

Aort damarı genişlemesi durumunda kullanılabilecek bazı bitkiler mevcuttur. Bu bitkiler aynı zamanda kalbi güçlendirmeye de yardımcı oluyor.

Bahsettiğimiz bu şifalı bitkiler ise; ökseotu, sarımsak, alıç, hindiba, civanperçemi, ıhlamur, kediotu kökü, biberiye, paprika ve zencefildir. İdrar söktürücü özellikleri sayesinde vücutta biriken sıvıları dışarı atarak kalbin güçlenmesine ve ayrıca aort damarı genişlemesine karşı fayda sağlamada etkilidirler.

 

İbrahim Saraçoğlu Aort Damarı Genişlemesine Ne İyi Gelir?

İbrahim Saraçoğlu Aort Damarı Genişlemesine Ne İyi Gelir
İbrahim Saraçoğlu Aort Damarı Genişlemesine Ne İyi Gelir

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kalp damarlarını açmak ve kan dolaşımını güçlendirmek için kür önerisinde bulundu. Önerdiği kür altı ayda bir uygulanırsa, yüksek tansiyon, şeker hastalığı, karaciğer yağlanması, kalp damar rahatsızlıkları önlenmiş olur.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu‘nun önerdiği kür şu şekildedir:

  1. Maydanozları bölerek robota atınız.
  2. Üzerine 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve 1 diş sarımsağı doğrayıp ilave ediniz.
  3. Yarım bardak su ilave ettikten sonra robotu çalıştırın.
  4. Yaklaşık 1,5 dakika çalıştırdıktan sonra elde edilen karışımın tamamı kahvaltıdan 20 dakika öncesinde aç karnına için.

İlk 3 gün sarımsaklı, ikinci üç gün sarımsaksız, üçüncü üç gün ise, tekrar sarımsaklı olarak uygulayın.

Bu kürü totalde 9 gün uyguladıktan sonra 3 gün ara verin. 3 gün aradan sonra aynı şekilde 9 gün uygulayıp kürü sonlandırın.

 

Damar Genişlemesine Ne İyi Gelir?

Damar Genişlemesine Ne İyi Gelir
Damar Genişlemesine Ne İyi Gelir

 

Damar genişlemesi kadınlara oranla, erkeklerde daha sık görülür. Damarlar yoluyla gönderilen kan miktarının artan kan basıncı nedeniyle birikerek damarların genişlemesi durumudur. Genişleyen damarlarda çatlaklar ve damarlarda patlamalar meydana gelebilir. Tedavi edilmezse de ölümcül sonuçlara yol açabilir.

Aşırı sigara kullanımı, yüksek kolesterol, yağlı yiyecekler tüketmek, yüksek tansiyon, sürekli doğum kontrol hapı kullanımı ve damarlara denk gelen yaralanma ve darp nedeniyle damarlarda genişleme görülebilir.

Damar genişlemesi tedavisinde cerrahi müdahale ve bitkisel yöntemler kullanılabilir. Cerrahi müdahalede damar tıkayıcı ilaçla kapatılır ya da damar çıkarılarak yerine yapay damar konulur. Bitkisel tedavisi ise, üzüm çekirdeği, atkestanesi, yulaf ve çoban çökerten bitkisi kullanılabilir.

Aort Damarı Geniş Olan Hastaların Nelere Dikkat Etmesi Gerekir?

  • Kilosunu kontrol altında tutmalı ve kilo almamaya dikkat etmeli.
  • Kabız olmaktan kaçınmalı.
  • Yüksek tansiyon takibi düzenli olarak yapılmalı.
  • Düzenli olarak doktor kontrollerine gidilmeli.
  • Ağır yük kaldırmamalı ve ağır spor yapılmamalı.
  • Yüksekten atlamamalı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status