Dekorasyon

Balkon Çiçek Dekorasyon Örnekleri

Balkon çiçek dekorasyon ürünleri nelerdir? Çiçekli balkonlar nasıl dekore edilmeli?

Hepimiz doğayı ve bitkileri seviyoruz, ancak hepimizin en sevdiğimiz çiçekleri ve bitkileri geliştirebileceğimiz bir bahçesi yok. Bu nedenle balkon bunun bir alternatifi olduğunu kanıtlıyor.

Balkonlar, sabah kahvesinin ve temiz havanın tadını çıkarabileceğiniz yerdir. Birçoğu bu dış alanı görmezden geliyor ve ilgi göstermiyor. Ancak balkon dizaynı bu dış mekana farklı bir görünüm verebilir.

 

Balkon Çiçek Dekorasyonları

 

Balkonları, herkes kendi zevkine göre tek başına dekore edebilir. Rahatlık burada en önemlisidir. Maalesef çoğu evde cam balkon çok alçaktır ve önemli değişiklikler yapmamızı gerektirir. Bu hedefe ulaşmak için saksıyı istediğimiz çiçek sayısı ile aşırıya kaçmamalıyız. Bazı büyük saksılar da yeterli olacaktır.

Balkon çiçek dekorasyon
Balkon çiçek dekorasyon fikirleri

Alanda hareket etmek için asılı sepetler veya temalı aksesuarlar ekleyebilirsiniz. Bir oturma alanı oluşturmak için en fazla iki sandalye içeren bir masa yapmanın en iyi yolu.

Balkon çiçek dekorasyon
Balkon çiçek dekorasyon önerileri

Daha büyük balkonlarla ayrı alanlar bile oluşturabilirsiniz – bir barbekü alanı, bir çocuk köşesi ve hamaklı bir rekreasyon alanı önerilerimizden bazıları.

Balkon çiçek dekorasyon
Balkon dekorasyonu

Bunun dışında dış mekan alanınız ne kadar harika, çiçeklerin ve detayların her şeyin şık ve güzel görünmesi için düzenlemeler yapmalısınız. Lütfen balkonunuzun konumuna göre hareket ediniz. Bunların arasında çiçeklerin çiçek açıp açmadığına bakın. Kuzey cephe, çok az ışık gerektiren bitkileri seçmeniz gerektiğinden pek iyi değil. Düzenli sulama ve bakım her zaman tüm balkon bitkilerine ihtiyaç duyar, unutmayın.

Balkon çiçek dekorasyon
Çiçekli balkon dekorasyonu

Sardunya herhangi bir balkon için uygundur – yaz sonuna kadar çiçek açar. Ayrıca bitkileri, güçlü güneşten koruyan bir tenteyi balkonunuza takın.

Balkon çiçek dekorasyon
Çiçekli balkon dekorasyonu

Yeni başladıysanız, balkonunuzu hemen bu kadar çok bitki ile doldurmayın. Biraz zaman verin. Bir seferde 3 ila 5 bitki ile başlayın.

Balkon çiçek dekorasyon
Küçük balkon dekorasyonları

Balkonda yıl boyunca çiçek açan bir çiçek bahçesine sahip olmak için, yılın farklı zamanlarında çiçek açan bitkileri seçin. Her mevsim için yıllıklar satın alın ve çiçeklenme dönemi sona erdiğinde onları çıkarın.

Balkon çiçek dekorasyon
Çiçekli balkon dekorasyon önerileri

Bunun yanı sıra, yaşadığınız bölgenin iklimine ve balkonun hangi cephede olduğuna bakılarak uygun bitkiler alınız. Örneğin, fazla güneş almıyorsa, güneş istemeyen- gölge seven bitkiler satın alınız. Ayrıca 3’ten fazla farklı renkte çiçeklerle dekore etmeyin. Böylelikle balkonunuz aşırı meşgul ve dağınık gözükmeyecek. Ve son derece havadar, ferah bir görünüm katmış olacaksınız.

Balkon Çiçek Dekorasyon Ürünleri

 

Balkon çiçek bahçenizi süslemek için bir veya iki küçük bahçe aksesuarı satın alın . Ayrıca toprağın üstüne çakıl taşları, çakıllar ve renkli taşlar koyun. Bu kaplarınıza harika bir görünüm verecektir.

Balkon çiçek dekorasyon
Balkon çiçek dekorasyon ürünleri

İster kendin yap saksılık yapabilir isterseniz balkonunuza ve zevkinize uygun saksı modelleri satın alarak çiçeklerinizi ekebilirsiniz.

Balkon çiçek dekorasyon
Kendin yap saksılık

Çiçek saksıları için stantlar ve çiçek bakımında kullanacağınız malzemeler için depolama alanlarına balkonunuzda yer verebilirsiniz.

Balkon çiçek dekorasyon
Büyük balkon dekorasyon örnekleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status