SağlıkCinsellik

Soğan Cinsel Organa Sürülürse Ne Olur?

Soğan, C vitamini üretimini artıran birçok fitokimyasal içerir. Bu da, diğer şeylerin yanı sıra, bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve dayanıklılığı azaltan toksinlerle savaşmaya yardımcı olur.

Soğan suyu ayrıca doğrudan cinsel dayanıklılığı artıran hormonlar üreten endokrin bezleri üzerinde de çalışır. Peki, soğan cinsel organa sürülürse ne olur? Daha detaylı bilgi için okumaya devam edin.

Soğanın Cinsel Organa Faydaları

Soğanın Cinsel Organa Faydaları
Soğanın Cinsel Organa Faydaları

Çok az insan soğanın güçlü bir afrodizyak olduğunu bilir. Cinsel ilişki sırasında penisin sertliğini korumaya ve dayanıklılığı artırmaya yardımcı olarak eylemin uzamasına yardımcı olurlar. Ayrıca vücutta testosteron üretimini arttırırlar.

Soğanın Cinselliğe Faydaları

Soğanın Cinselliğe Faydaları
Soğanın Cinselliğe Faydaları
 • Penis gücünü artırmanın ve cinsel dayanıklılığı artırmanın yanı sıra, soğanın sperm sayısını artırdığı ve erkek kısırlığını yönettiği de bilinmektedir.
 • Soğanlar, metabolizmayı ve kırmızı kan hücrelerinin üretimini artıran B6 Vitamini (piridoksin) ve B9 (folat) gibi besinlerle doludur.
 • Soğan, kadınların menopoz öncesi çirkin semptomlarla savaşmasına ve onlar için geçişi kolaylaştırmasına yardımcı olabilir. Kalsiyum içerdiğinden, kadınların osteoporoz gibi sorunlarla mücadele etmeden bu aşamadan geçmesine yardımcı olur. Bu açıdan bakıldığında, soğan hayati bir besindir.

Soğan Suyu Erkeklere Faydaları

Soğan Suyu Erkeklere Faydaları
Soğan Suyu Erkeklere Faydaları
 • Soğanın erkeklerin cinsel yaşamı için birçok sağlık yararı vardır.
 • Soğan, üreme organlarını güçlendiren ve testosteron üretimini artıran afrodizyak bir besindir.
 • Daha yüksek testosteron seviyesi erkeklerde cinsel dayanıklılığı artırır, bu nedenle soğan erkekler için çok faydalıdır.
 • Soğan, sperm sayısını, sperm kalitesini artırmaya ve sperm hareketini geliştirmeye yardımcı olur.
 • Erkeklerde libidoyu artırmada ve semen seviyelerini artırarak insan gücünü artırmada yardımcı olur.
 • Ayrıca erektil disfonksiyon gibi cinsel işlev bozukluklarının tedavisinde ve erken boşalmanın önlenmesinde de yardımcı olurlar.

Soğanın Faydaları

Soğanın Faydaları
Soğanın Faydaları
 • Soğan, anti-enflamatuar özelliklere sahiptir, bu da onları yüksek tansiyonu olan insanlar için oldukça faydalı kılar.
 • Soğan kalbe iyi gelir mi? Evet. Zararlı kolesterol seviyeleri soğan ile önemli ölçüde azaltılabilir. Kolesterolün safra asitlerine dönüşümünü artıran biyoaktif kükürt bileşikleri içerirler. Bu etkiyi elde etmek için çiğ yerine pişmiş soğan en iyisidir.
 • Soğan tüketmek, astım hastalarına yardımcı olabilir, çünkü soğanın iltihap önleyici özellikleri hava yollarının temizlenmesine yardımcı olur.
 • Bir kuru soğan yaklaşık 25,3 gram kalsiyum içerir. Bu nedenle, günde bir tam ampul tüketmek size daha güçlü kemikler ve eklemler sağlayacaktır.
 • Havada ve suda bulunan çeşitli alerjenler insanlarda solunum sorunlarına neden olabilir. Soğan, solunum problemi olan kişilerde izole trakea kaslarını gevşetebilir.
 • Bir soğan soğanının yüksek C vitamini içeriği, ağız sağlığınızı büyük ölçüde iyileştirebilir. Soğanlar, ağız hastalıklarını önlemeye yardımcı olan birkaç antimikrobiyal ve anti-bakteriyel özellik içerir. Çiğ soğan yemek, dişleri güçlendirmeye ve ağızdaki zararlı bakterileri yok etmeye yardımcı olur. Pek çok insan, soğanların bize ağız kokusu verme konusunda kötü bir üne sahip olduğu göz önüne alındığında, bunun pek olası olmadığını düşünür, ancak bu, pek çoğunun farkında olmadığı şaşırtıcı bir gerçektir.
 • C vitamininin yanı sıra soğan, yüksek miktarda K ve A vitaminleri ile kutsanmıştır. Bunlar pigmentasyon sorunlarından kurtulur ve insan cildini güneşin zararlı ultraviyole (UV) ışınlarından korumaya yarar. Ve hepimizin bildiği gibi, cildi UV ışınlarından korumak, belirli cilt kanseri riskini azaltır.
 • Soğan her tür saç için çok sağlıklıdır. Soğan özünü saçınıza sürerek ve yıkamadan önce birkaç dakika bekleterek saçlarınızı daha parlak ve hacimli hale getirebilirsiniz. Ayrıca alopesiyi tersine çevirmeye, saç beyazlamasına karşı savaşmaya ve kaşıntılı kafa derisini sakinleştirmeye yardımcı olurlar. Ayurveda çözümlerinden modern işlenmiş şampuanlara kadar pek çok saç bakım ürününün içinde soğan özü bulunması şaşırtıcı değildir. Bunun başlıca nedeni, kalın ve uzun saç büyümesini destekleyen soğandaki yüksek kükürt içeriğidir. Sadece bu da değil, soğan suyunda bulunan antioksidanlar saç tellerini serbest radikallerin zararlarından korur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status