Genelİlişkiler

Esra Ezmeci 63 Gün Kuralı

Aşk acısı, ayrılık acısı ve takıntıdan kurtulmak için ne yapmalıyız? Ayrıldım, karşıda ki kişiyi unutamıyorum, nasıl unutabilirim?

Öncelikle unutmayı unutacaksınız, artık yeni hayatınıza adapte olacaksınız. Aşk acısı ile takıntı aslında birbirine çok benzeyen şeylerdir. İkisi de aynı hormonları hareketlendirmektedir. Takıntı ve aşk çok benzer hormonlardan çok benzer durumlardan ilerliyor.

Ayrılmanız gerekiyordu, kişi sizi terk etti ya da o ilişkinin gerçekten bitmesi gerekiyordu, içiniz alev alev yanıyor. Peki ne yapacaksınız neler yapmayacaksınız.

 

İçindekiler

Esra Ezmeci 63 Gün Kuralı Nasıl Uygulanır

Esra Ezmeci 63 Gün Kuralı Nasıl Uygulanır
Esra Ezmeci 63 Gün Kuralı Nasıl Uygulanır

 

Bu içeriğimizde 5 adet ana madde ve nasıl yapacağınıza dair detaylar verdik. Esra Ezmeci 63 gün kuralı ile beraber çektiğiniz aşk acılarından kurtulup, unutmak istediğiniz insanı hayatınızda sileceksiniz. Nasıl mı detaylar alt başlıklarda;

Sosyal Medyadan İlgili Kişiyi Takip Etmeyin

Asla hiç bir sosyal medya platformundan eski eşinizi, eski sevgilinizi takip etmeyeceksiniz. Siz kişiyi stalkladıkça, şu kızı takip etmeye başladı, yada şu erkeği, onları beğenmeye başladı acaba onlarla yazışıyor mu? Bunları düşündükçe aslında ayrıldığınız insanı da düşünmeye başlıyorsunuz.

Onların hayatını takip etmek demek zihninizde o kişiyi tekrar tekrar tekrarlamak oluyor. Bu sebeple görebileceğiniz her yerden çıkmanız gerekiyor.

Sürecin Zor Geldiğini Kafanızda Benimseyin

Ayrılık sürecinin zor gelişini kafanızda anlamlandırın. Çünkü siz ayrılığı kendi benliğiniz, özgüveninize saldırı olarak görüyorsunuz. Bu sebeple çok mutsuzsunuz, ben neden terk edildim, neden ayrıldık gibi soruları kendinize sürekli soruyorsunuz.

Bu süreç zihninizi yiyip yiyip bitiriyor. Anlamlandırmanız gereken süreç bu evet bu ilişki gitmiyordu, bitmesi gerekiyordu, ben şu anda kendime bir saldırı olarak görüyorum, egosal bir şey yaşıyorum. Bunu kendinize tekrar tekrar anlatın.

 

Bu İlişki Size Ne Kazandırdır? Ne Kaybettirdi?

Biten ilişkiniz size ne kazandırıyordu, ne kaybettiriyordu. Kalem kağıt alıp bunların tümünü yazın ve dengeleyin bakalım. Bazen yazarak bunu ifade etmek çok daha fazla şey katar size, yani bir bakarsınız, gerçekten kaybettirdikleri kazandırdıklarından çok daha fazla olabilir.

İlişkinin dinamiğinde yazmadan bunu görememiş olabilirsiniz.

Size İyi Gelen İnsanları Arayın

İlişkilerde genelde partner ile çok fazla ortak aktiviteler, çok fazla zaman geçirimi oluyor bu sebeple ilişki öncesi yaşadığınız sosyal çevrenizden ayrı kalıyorsunuz.

Fakat ayrıldıktan sonra ilişki öncesi sosyal hayatınıza geri dönün, arkadaşlarınızı arayın, onlarla hangi etkinlikleri yapıyorsanız onları yapın. Bu kişiler ile vakit geçirmeye başlayın, size değer veren aile üyeleri olabilir,  iyi hissettiren arkadaşlar olabilir, sizi mutlu eden aktiviteler olabilir. Ne varsa bunları tekrar tekrar hayatınıza alın, dahil edin, inanın çok etkisini göreceksiniz.

 

Mutlu Davranın ve Mutlu Olun

Sevgilim gitti eve kapanıyorum ve canım hiç bir şey yapmak istemiyor diyorsanız eğer en büyük hatayı yapıyorsunuz. Orada bir illüzyon içerisindesiniz, canınız istemese dahi yapacaksınız, çünkü duygu ve düşünceleriniz sadece davranışları görerek etkileniyor.

Siz mutluymuş gibi yaparsanız, düşünce ve duygularınız bir süre sonra mutlu olduğunu zannetmeye başlayıp o unutma evresi yada acı evresi dediğimiz şey azalmaya başlayacak.

Duygu ve düşüncelerinizin kontrolünde olmayın, davranışlarınızı siz kontrol edin, duygu ve düşünceleriniz sizin kontrolünüzde olmaya başlasın.

 

Bunları uyguladığınız zaman ne kadar içinizin rahatladığını, zamanla nasıl bu duruma alıştığınızı göreceksiniz. Bu 5 kuralı 63 gün denemeniz durumunda başarıya ulaşacaksınız.

63 gün sonra aşk acınızın yok olmaya başladığını, hayata adapte olduğunuzu göreceksiniz.

 

Neden 63 Gün Birini Unutmak için Önemli

Neden 63 Gün Birini Unutmak için Önemli
Neden 63 Gün Birini Unutmak için Önemli

 

21 gün bir insan için alışkanlık sürecidir. Siz 21 gün bir şeyi tekrar tekrar yaparsanız, zihninizde ki nöronlar derinleşmeye başlıyor, yani zihin ona alışmaya başlıyor.

Nasıl mavi deyince bazısının aklına deniz geliyor, bazısının aklına gökyüzü geliyor. İşte orada ki alışma süreci bu şekilde oluşuyor.

Siz 21 gün bir şeyi yaptığınız zaman, zihninizde alışkanlık yaratıyorsunuz, hele ki 3 tane 21 gün yani 63 gün bunu denediğinizde alışkanlık süreciniz istikrarlı bir şekilde devam etmeye zihninizde oturmaya başlayacak.

Diyelim ki 20 gün devam ettiniz, fakat merak ettiniz sosyal medyadan açıp stalk yaptınız, o zaman tekrar sil baştan 63 gün daha devam etmeniz gerekiyor.

Çünkü süreci bozuyorsunuz, bu süreç 63 gün boyunca sürekli olarak yapıldığında yararlı oluyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
DMCA.com Protection Status